Image

КАФЕДРА РЕЖИСУРИ
ТА МАЙСТЕРНОСТІ АКТОРА

ПРИЄДНУЙСЯ ДО НАШОЇ ДРУЖНЬОЇ ТЕАТРАЛЬНОЇ РОДИНИ!

КАФЕДРА РЕЖИСУРИ
ТА МАЙСТЕРНОСТІ АКТОРА

ПРИЄДНУЙСЯ ДО НАШОЇ ДРУЖНЬОЇ ТЕАТРАЛЬНОЇ РОДИНИ!

КАФЕДРА РЕЖИСУРИ
ТА МАЙСТЕРНОСТІ АКТОРА

ПРИЄДНУЙСЯ ДО НАШОЇ ДРУЖНЬОЇ ТЕАТРАЛЬНОЇ РОДИНИ!
ІСТОРІЯ КАФЕДРИ

Кафедра розпочала свою роботу восени 1968 р. у складі факультету культурно-освітньої роботи. Спочатку вона трансформувалася у кафедру режисерів самодіяльного колективу, потім у режисерів театрального колективу, а пізніше з 2018 р. режисерів театру і кіно, акторів театру і кіно. Викладачами режисури та майстерності актора тоді були режисери Київського українського академічного театру ім. І. Франка заслужений діяч мистецтв УРСР Б. Мешкіс та заслужений артист УРСР, професор Д. Чайковський. Очолював кафедру Б. Мешкіс.

У 1970 р. керівником кафедри став молодий енергійний режисер кандидат мистецтвознавства Г. Макарчук

У 1978 р. на кафедру були запрошені відомий режисер, народний артист УРСР В. М. Скляренко – учень та соратник Леся Курбаса; заслужений артист УРСР В. Веремієнко; заслужений діяч мистецтв УРСР Е. Митницький та випускники Київського театрального інституту ім. І. К. Карпенка-Карого М. Терещенко (учениця М. Крушельницького), заслужений артист України Б. Литвин, кандидат мистецтвознавства В. Борсученко, А. Дядюра. Поповнили склад кафедри й молоді викладачі сценічної мови (О. Малютенко, О. Сокирко, В. Мовчан) та сценічного руху (майстер спорту Ю. Попєлов). На початку 80-х рр. на кафедру прийшли нові досвідчені викладачі та режисери: народний артист УРСР В. Лизогуб, режисер Київського театру ім. І. Франка С. Степась, викладач Київського театрального інституту ім. І. Карпенка-Карого Н. Биченко, а також народна артистка СРСР А. Роговцева, народний артист України, доктор педагогічних наук М. Поплавський, народний артист України Б. Бенюк, кандидат педагогічних наук, професор Н. Гусакова.

Очолювала кафедру в той час О. Малютенко, а з 1984 р. – кандидат мистецтвознавства П. Кравчук. З кінця 1980-х до 1996 р. кафедру очолював заслужений артист УРСР, професор Д. Чайковський, з 1996 – 2018р. завідувачем кафедри була кандидат педагогічних наук, професор Н. Гусакова.

З 2018 р. – кандидат педагогічних наук, доцент М. Татаренко.
З вересня 2018р. кафедру режисури та майстерності актора очолює кандидат пед. наук, професор театру і кіно Вікторія Стрельчук.

У 2018 році перший курс акторів театру і кіно набрали: відомий кіноактор Заслужений артист України Микола Боклан, випускник цієї ж кафедри Заслужений діяч мистецтв України, художній керівник театру «Золоті ворота» Станіслав Жирков, популярний актор театру і кіно Дмитро Ступка, перший курс режисерів у 2018 році набрав топовий кіно-режисер Ахтем Сеітаблаєв. Підготовку акторів і режисерів на інших курсах здійснюють не менш відомі професійні майстри заслужений діяч мистецтв України, професор, діючий режисер Національного академічного українського театру ім. І.Франка Петро Ільченко, кандидат пед. наук, професор Ніна Гусакова, сценічну мову викладає кандидат мистецтвознавства Іван Сорока, трюку та акробатиці навчає директор ліги каскадерів України Назар Майборода.

Навчання студентів кафедри надзвичайно насичене цікавими зустрічами, майстер класами з відомими акторами, режисерами, та іншими діячами культури і мистецтва. Тому студенти вивчають не тільки класичні форми мистецтва, а і знайомляться з новітніми технологіями театральної та кіно-індустрії.

21 вересня 2018 року до Київського національного університету культури і мистецтв завітав і дав майстер-класс для акторів театру і кіно і режисерів театру і кіно голлівудська зірка, кіноактор, режисер, продюсер Stephen Baldwin. Він поспілкувався з нашими студентами і запросив їх пройти кастинг у новому фільмі, який буде зніматися в Україні, де він Стівен Болдуин виступить у якості режисера.

Кафедра режисури і майстерності актора постійно вдосконалює методику підготовки молодих професіоналів театру і кіно, залучає провідних театральних діячів, популярних акторів, режисерів для випуску майбутньої еліти сценічного мистецтва.

Щороку ми запрошуємо талановиту молодь до нашої дружньої творчої театральної родини, в якій талант перетворюється на діамант під назвою МИТЕЦЬ!!!

НАВЧАННЯ

ТИ ЗА ОДИН КРОК ДО УСПІХУ!

    На сьогоднішній день це одна з найпопулярніших кафедр,  яка готує акторів театру і кіно, режисерів театру і кіно з потужним професорсько викладацьким складом, серед якого народні артисти України такі як Володимир Нечепоренко, Богдан Бенюк, Остап Ступка, Володимир Абазопуло, заслужені артисти України, заслужені діячі мистецтв України, популярні актори і режисери театру і кіно, які передають свій творчий досвід талановитій молоді, що обирає цю спеціальність.

У 2018 році перший курс акторів театру і кіно набрали: відомий кіноактор Заслужений артист України Микола Боклан, випускник цієї ж кафедри Заслужений діяч мистецтв України, художній керівник театру «Золоті ворота» Станіслав Жирков, популярний актор театру і кіно Дмитро Ступка,  перший курс режисерів у 2018 році набрав топовий кіно-режисер Ахтем Сеітаблаєв.

ДИСЦИПЛІНИ

Перелік предметів, які вивчають студенти:

 • Історія театру
 • Історія та теорія драматургії
 • Театральне мистецтво
 • Сценічне мовлення
 • Сценічний рух
 • Технології сценічного оформлення
 • Майстерність актора
 • Сценічна пластика
 • Техніка екранного мовлення
 • Танець
 • Грим
 • Вокал
 • Режисура та майстерність актора
 • Кінорежисура
 • Кіносценарна майстерність
НАВЧАННЯ – ЦЕ ПРАКТИКА
ВИПУСКНИКІВ ЗНАЙШЛИ РОБОТУ
ВИПУСКНИКІВ ПРАЦЮЮТЬ ЗА ФАХОМ

НЕОБХІДНІ ДЛЯ ВСТУПУ СЕРТИФІКАТИ ЗНО

Історія України

Українська мова і література

На вступному випробуванні абітурієнт повинен виконати такі творчі завдання:

 

 • Прочитати вірш;
 • Прочитати байку;
 • Прочитати монолог з драматичного твору;
 • Прочитати уривок з прозового твору;
 • Виконати елементи танцю(під музичний супровід);
 • Виконати пісню;
 • Виконати етюд імпровізацію «на подію» на тему, надану комісією;
 • Аналіз драматичного твору за власним вибором (для режисерів театру і кіно).

 

Консультують:

Татаренко Марина Генадіївна +38 (067) 159 99 60

Бабченко Яніна Юріївна +38 (093) 001 55 90

Сорока Марина Василівна +38 (063) 942 91 01

Іващенко Ірина Віталіївна +38 (067) 261 42 74

НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНИЙ СКЛАД КАФЕДРИ

ДЕКАНАТ:

Адреса: Київ, вул. Коновальця, 36 (каб.301)

Режим роботи: ПН. - ПТ.: 08:30 - 17:30

Тел.: +38(044) 529-93-19

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

               

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ:

Адреса: Київ, вул. Чигоріна, 20 (каб.12)

Режим роботи: ПН. - НД.: 08:00 - 20:00

Тел.: +38(044) 285-44-03

Тел.: +38(044) 285-43-86

               

 
Карта (клацніть для збільшення)

Copyright © 2020 ФСМ КНУКіМ